Ana sayfa Teknoloji Haberleri Classipress Amp Kurulumu

Classipress Amp Kurulumu

44
0
PAYLAŞ

Classipress Better AMP Kurulumu

WordPress eklentisi olarak mükemmel bir iş çıkaran Better AMP, internet sitenizin mobil uyumlu hale gelmesinde büyük rol oynuyor. Üstelik kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan Better AMP, pratik bir şekilde kullanıma uygun olmasıyla da beğeni kazanıyor. Bu çerçevede değerlendirildiğinde kısa bir süre içerisinde gerçekleşen Better AMP kurulumu, hemen kullanmaya başlamak için ideal bir seçim halini de alıyor.

Classipress Better AMP kurulumu nasıl yapılır?

Eğer internet sitenizin altyapısını WordPress üzerine kurduysanız yönetim panelindeki eklentiler sayfasına gitmeniz ve buradan Better AMP uygulamasını bulmanız yeterli. Ardından kur butonu aracılığıyla gereken işlemleri başlatabilirsiniz. Kullanıcı dostu olmasıyla anında kuruluma uygun olan Better AMP, gerekli dosyaların indirilmesinden sonra sizden belli başlı bilgileri girmenizi isteyecek.

Kullanımı oldukça kolay hale getiren geliştirici ekip, sizden istenen bilgileri açıklama şeklinde belirtiyor. Bu sayede neler yapmanız gerektiği, eklenti yönetim sayfasında yazmakta. Direktifleri izleyerek size ve internet sitenize uygun bilgileri girmeniz, AMP kullanımına başlamanız için yeterlidir. Özellikle logo ve açıklama kısımlarında titiz davranmanız önem arz ediyor. Bu çerçevede doğru ve eksiksiz bilgiler girdiğinizden emin olmalısınız.

Classipress AMP kurulumu ve faydaları

İnternet sitenizi mobil görünüme uygun hale getirmede kilit görev üstlenen AMP, Google index ve sıralama kalitesine etki ediyor. Bu ölçüde değerlendirildiğinde ziyaretçi sayısına dahi etki etmeyi başaran AMP, daha geniş bir kitleye hitap etmenizi de kolaylaştırıyor. Nitekim günümüzde akıllı telefon ve tablet gibi cihazların kullanımı epey yaygındır. Hal böyle olunca internet sitelerinin de en büyük ziyaretçi kaynaklarından biri mobil cihazlar olmaya başladı. Bu nedenle sitenizin masaüstü ile olan uyumu kadar mobil cihazlar ile olan uyumu da büyük ölçüde önem taşıyor. AMP kurulumu ile elde edeceğiniz başlıca faydalar şu şekilde:

  • Google’dan olumlu geri dönüş
  • Mobil ziyaretçi kitlesi
  • Daha fazla etkileşim

Akıllı telefon ya da tablet gibi cihazlar üzerinden rahatça görüntülenen bir internet sitesi, ziyaretçilerden olumlu yönde geri dönüş alacağı gibi Google’dan da artı puan alacaktır. Google’ın sitenize olumlu bakması ise sonuç sayfalarında yükselmenize etki ediyor. Eğer rakiplerinizi geçmek ve Google sonuçlarında yukarılarda gözükmek istiyorsanız AMP kurulumu konusuna önem vermeniz gerekiyor. Nitekim Classipress AMP kurulumu yaparak hemen mobil uyum konusunda ilk adımı atabilirsiniz.

Classipress Amp Kurulum Hizmetleri Skype adresi: [email protected] bu skype adresi üzerinden veya [email protected] adresli mailimizden bize ulaşıp kurulum talep edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here